Akce SOFT DENT - mk ZAHNUTÝ, velikost 0,5 S Zobrazit větší

Soft Dent mezizubní kartáčky zahnutý S 0,5 mm 6 ks

SOFT DENT ZAHNUTÝ 0,5 S

Hellada

Nové

SOFT DENT - mk ZAHNUTÝ, velikost 0,5 S

Více informací

75,00 Kč

86,00 Kč

-11,00 Kč

Více informací

Mezizubní kartáčky SOFT DENT - ZAHNUTÝ S

Moderní design, vysoká kvalita, skvělá cena, přenosné uzavíratelné balení, potažený nelámavý  drátek s jemnými štětinami a další výhody. To je nová řada přípravků ústní hygieny SOFT DENT.

Co je vlastně zubní kaz?
Odborně řečeno jde o onemocnění, které se vyznačuje úbytkem minerálních látek (hlavně fosfátu a vápníku) ze skloviny a zuboviny. Tyhle jinak superpevné materiály se pak rozpadají jako drolící se skály a vzniká kazící se dutina.
No, možná bychom se i s větší jeskyní v zubu smířili, ale zubní kaz bohužel dovede taky pořádně bolet. Už v samém začátku můžeme porušení skloviny vnímat nepříjemně, třeba při pití studených nápojů (jako je taková ledově vychlazená minerálka, hmmmm), nebo nás může zub pobolívat jako reakce na něco sladkého či slaného (takže vlastně skoro na všecko). Když si řekneme, že to ještě není tak zlé a návštěvu u zubaře odkládáme, kaz se šíří podél hranice skloviny a zuboviny a do hloubky směrem k zubní dřeni. Zkažená dutina se postupně zvětšuje a může dojít až k úplnému zničení zubní korunky. Pak už nestačí jednoduché zaplombování zubu, ale je třeba větší zákrok, někdy i odstranění zubu. Navíc, zánět a bakteriální infekce v okolí mléčného zubu mohou poškodit i vývoj stálého zubu, který vyroste na jeho místě. Proto je lepší v případě potíží návštěvu zubaře neodkládat, aby nám do dospělosti v ústech ještě něco zbylo.
Co je na zubním plaku tak špatného?
Zubní plak je tvořený z mikroskopických zbytků potravy. Hromadí se, uskladňuje na zubech, dásních i jazyku. To se velmi líbí bakteriím, které se takovými zbytky naší potravy živí. Zabydlí se v ústech, množí se a podílejí se na vzniku zubního kazu a zánětů dásní. Na bakterie ale vyzrajeme, pokud plak pravidelně odstraňujeme. Pak se nemají čím živit a než by držely hladovku, radši naše ústa rychle opustí. My pak nemáme kazy a zuby ani dásně nás nebolí.

Je jasné, že když si na svoje zuby vzpomeneme asi tak jednou týdně, tak jim to moc nepomůže. Naše zuby by nám byly nejvděčnější, kdybychom si je čistili po každém jídle, ale kdo by na to měl přes den čas (no, my asi ne). Proto bude úplně super, když se budete zubům věnovat pravidelně 2x denně. Jednou ráno, kdy je dobré zuby čistit až po snídani (pokud ji tedy nejste zvyklí ukusovat v poklusu za ujíždějícím autobusem). Večer je dobré postarat se taky o mezizubní prostory – kromě kartáčku budete potřebovat i mezizubní kartáček, který se dostane do všech škvír.

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

Soft Dent mezizubní kartáčky zahnutý S 0,5 mm 6 ks

Soft Dent mezizubní kartáčky zahnutý S 0,5 mm 6 ks

SOFT DENT - mk ZAHNUTÝ, velikost 0,5 S

Napsat recenzi