IXOsafe Zobrazit větší

IXOsafe Pharma

Alfa Vita

Nové

Set na odstranění klíštěte (s pinzetou)

Více informací

191,00 Kč

Více informací

IXOsafe set na odstranění klíštěte (s pinzetou)

Složení mikroemulze přípravku IXOsafe je založeno na výzkumu a snaze o snížení rizik spojených s odstraňováním klíšťat. Přípravek svými účinky pokrývá celou problematiku rychlého a bezpečného odstranění klíštěte. Stačí nanést na přisáté klíště gelovou emulzi přípravku tak, aby jeho tělo bylo zcela pokryto. Poté nechat působit cca 10 minut a klíště kývavým pohybem odstranit pinzetou na klíšťata.


Princip fungování přípravku IXOsafe
Během několika minut se odpaří denaturovaný líh, mikroemulse se rozpadne a projeví se velmi silná adhese hydroxypropylcelulosy, která na povrchu klíštěte utvoří tenký, ale velmi pevný film, který s ním umožňuje snadnou manipulaci a případné odstranění.


Vytvořený mikrofilm je velmi důležitý zejména:
k omezení motorické aktivity klíštěte, jeho paralyzaci, vede až k jeho znehybnění k zamezení kotaminace a přenosu bakterií z povrchu těla klíštěte na jiné části lidského těla, zejména prstů Denaturovaný líh pak působí antibakteriálně a může mít preventivní účinek před nákazami přenášenými klíšťaty, zejména středoevropskou klíšťovou encefalitidou a lymeskou borreliózou. Mikroemulze IXOSAFE klíště nezabíjí a zamezuje tak především obranému instinktu klíštěte v masivním uvolnění jeho slin do podkožního epitelu a přenesení nákazy, pouze klíště vypudí ze zakousnutí uvolněním hypostomu – bodavý orgán umístěný na hlavičce klíštěte Mikroemulze IXOSAFE je efektivním prostředkem v řešení rizik, způsobených zakousnutím klíštěte do pokožky.

  • Mikroemulze k bezpečnému odstranění klíšťat
  • Aktivní látka POLYLYSIN klíště vypudí ze zakousnutí
  • Porézní mikrofilm klíště znehybní, omezí jeho aktivitu a připraví k odstranění
  • Klíště nezabíjí a zabraňuje tak jeho obranného mechanismu v podobě uvolnění slin, které mohou obsahovat nebezpečnou nákazu (Encefalitida, Lymská borelioza)
  • Veterinární technický prostředek (VTP/001/14-C)

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

IXOsafe Pharma

IXOsafe Pharma

Set na odstranění klíštěte (s pinzetou)

Napsat recenzi